BAZOOKA CF

22. kolo, Pá 29.03 20:00

SK Interobal Plzeň6
BAZOOKA CF3

Svarog FC Teplice

21. kolo, Pá 22.03 20:00

BAZOOKA CF3
Svarog FC Teplice7

BAZOOKA CF

20. kolo, Pá 15.03 20:00

SK Slavia Praha8
BAZOOKA CF5

BAZOOKA CF

19. kolo, Pá 08.03 20:30

AC Sparta Praha9
BAZOOKA CF0

SK Olympik Mělník

17. kolo, Pá 22.02 20:00

BAZOOKA CF4
SK Olympik Mělník7

BAZOOKA CF

18. kolo, St 20.02 18:00

Helas Brno2
BAZOOKA CF0

BAZOOKA CF

16. kolo, Po 18.02 17:00

FK ERA-PACK Chrudim6
BAZOOKA CF0

FTZS Liberec

15. kolo, Pá 25.01 20:30

BAZOOKA CF2
FTZS Liberec 4

FC Démoni Česká Lípa

14. kolo, Pá 18.01 20:00

BAZOOKA CF3
FC Démoni Česká Lípa..6

VŠB TU Ostrava

12. kolo, Pá 21.12 20:00

BAZOOKA CF10
VŠB TU Ostrava2

Stanovisko futsalového klubu BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Stanovisko futsalového klubu BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Vážení příznivci futsalu,

dovolujeme si tímto reagovat na články, zveřejněné na oficiálních stránkách KF FAČR www.futsal.fotbal.cz s názvem „Vysoké Mýto se nepřihlásilo do první ligy“, a také na neoficiálním portálu www.efutsal.cz, podporovaného KF FAČR s názvem „Kdo nahradí Nejzbach? Pravděpodobně Kladno!“, oba zveřejněné 31. 5. 2018, v nichž se bohužel objevily i poněkud předčasná sdělení, která dle našeho (a nejenom našeho) názoru vůbec neodpovídají realitě a už vůbec ne i platným předpisům a směrnicím KF FAČR, a které nepřesným, zavádějícím a tendenčním způsobem informují širokou sportovní veřejnost o nenadálé situaci, která nastala politováníhodným odstoupením dlouholetého účastníka nejvyšších futsalových soutěží v ČR 1. Nejzbach Vysoké Mýto z účasti v 1. VARTA futsalové lize v sezóně 2018/2019.

Naše stanovisko se přitom opírá o všeobecně známou, stále platnou a odborně erudovanou „Směrnici pro obsazování dlouhodobých mistrovských soutěží Svazu futsalu, schválenou Komisí futsalu FAČR na svém zasedání 24. 5. 2014. V článku 3, který si zde pro dokreslení dovolujeme citovat celý, se doslova uvádí:

„3.  Menší počet zájemců o účast v příslušné soutěži

V případě menšího počtu zájemců o účast v soutěži (i přes doplnění vítězi příslušných nižších soutěží) nabídne řídící komise možnost doplnění zájemcům v tomto pořadí:

 

  • celkům konkurenčních forem fotbalu s menším počtem hráčů především z vyšších stupňů soutěží (především 1. ligy), minimálně však té samé úrovně soutěže,
  • druhému až šestému celku v pořadí v regionálně příslušné nižší soutěži/nižších soutěžích,
  • týmům na sestupových místech soutěže,
  • sedmému celku a dále dalším celkům v pořadí až k celku na nesestupové pozici v regionálně příslušné nižší soutěži/nižších soutěžích.

Pokud na vyšší soutěž navazují dvě skupiny nižšího stupně soutěže (např. na 1. celostátní ligu navazují dvě skupiny 2. ligy – západ a východ) a vítěz jedné ze skupin postup do vyšší soutěže odmítne, je řešen postup následovně:

 

  • postup je nabídnut celku z druhého místa skupiny, jejíž vítěz odmítl postup,
  • v případě, že i tento celek postup odmítne, je postup nabídnut celku na druhém místě skupiny, jejíž vítěz do vyšší soutěže postoupil,
  • v případě, že odmítne i tento celek, postupuje se chronologicky s výše uvedeným – postup se střídavě nabízí celkům v dalším pořadí, nejdříve vždy ve skupině, jejíž vítěz odmítl postup do vyšší soutěže, následně ve skupině, jejíž vítěz postup akceptoval, a to až do 6. místa (následně budou osloveny sestupující celky z vyšší soutěže, v případě jejich odmítnutí v setrvání ve vyšší soutěži, je možno oslovovat s nabídkou postupu celky od 7. místa níže).

 

  • Z uvedené směrnice zcela jasně, srozumitelně i logicky vyplývá, jak se má postupovat v tomto konkrétním případě, kdy o nejvyšší soutěž v ČR 1. VARTA futsalovou ligu neprojevil zájem klub 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, který je dle stávajícího teritoriálního uspořádání součástí skupiny Východ.

 

  • Pokud tedy o účast v 1. VARTA futsalové lize neprojeví zájem nikdo z celků 1. ligy konkurenčních forem fotbalu s menším počtem hráčů, přísluší nárok na doplnění 1. VARTA futsalové ligy postupně druhému až šestému celku v pořadí regionálně příslušné soutěže, v tomto případě 2. ligy, skupiny Východ (2. Bazooka CF Uherské Hradiště, 3. FC Tango Hodonín, 4. Atraps Hombres Brno, 5. VŠ SK Zlín, 6. FC Baník Ostrava). Poté by měla být účast v 1. VARTA futsalové lize nabídnuta týmům sestupujícím z 1. VARTA futsalové ligy, tj. AC Gamaspol Jeseník a SKP Ocel Třinec a následně pak sedmému celku a dále dalším celkům v pořadí až k celku na nesestupové pozici v regionálně příslušné nižší soutěži, tj. 2. ligy, skupiny Východ.

Diskuze

Super Frenkie Energy drink FarmLander
Master Drinks
Malokarpatska vinotéka Vinařství Modrý hrozen Team Store Ráj vína Jadberg
Kovokon
Dance bar Hvězda FotbalTour.cz Město Uherské Hradiště

Počet návštěv: 38091
Posledních 30 dnů: 205 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 3

© 2019 Bazooka CF Uherské Hradiště | Všechna práva vyhrazena | hastik.jaroslav@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne