20. kolo, Pá 15.03 20:00

BAZOOKA CF

Sparta si odváží z Uherského Hradiště 3 body

Sparta si odváží z Uherského Hradiště 3 body!

Žádné překvapení se nekonalo, Bazooka nestačila na pražskou Spartu, která rozhodla už v prvním poločase.

Vstup do utkání Bazooce vůbec nevyšel a už ve 3 minutě prohrávala 2:0 kdy se prosadil Tomáš Drahovský. V 10. minutě zkompletoval tento hráč hattrick a s Bazookou to vypadalo zle. Oproti minulému utkíni z Brnem udělal trenér Hastík v sestavě pouze jednu změnu. Místo Jakuba Slaného nastoupil v základní sestavě uzdravený Jakub Prajza. Nicméně ani on nezabránil útokům rozjeté Sparty. Při chuti byl hlavně Michal Seidler a Tomáš Drahovský , oba nasázeli během prvního poločasu shodně 3. branky. Tyto dva snipery doplnovala Chorvatská dvojice ve složení Novak, Grbešja.

V 16. minutě vytáhl trenér Hastík eso z rukávu, a na palubovku vypustil Ondřeje Čtvrtníčka, ten hned při svém prvním doteku vstítil 1. gol Bazooky. Do kabin se šlo ale za výsledku 6:1 pro hosty.

"Sparta nám ukázala o čem je futsal přesto, že nastoupili od začátku pouze s 6 hráči byla znát jejich technická a futsalová vyspělost. Dostali jsme hloupé goly. Ve druhém poločase jsme ukázali srdce Bazooky a za druhý poločas je musím pochválit" dodal Martin Brůna.

Ve druhém poločase se už hráči Bazooky dostávali do více šancí, než tomu bylo v prvním poločase, ale bohužel to nestačilo na lepší výsledek než je 3:9 ve prospěch Sparty.

Ohlasy po utkání:

Jaroslav Hastík (trenér Bazooky CF) :

"Veškeré naše představy dostaly obrovskou trhlinu už po dvou minutách, během nichž Spartu dvěma góly poslal do rychlého vedení futsalový elegán Tomáš Drahovský. Když po 10 minutách zkompletoval hattrick a dvě branky přidal i jeho skvělý parťák Michal Seidler, byli jsme zralí na ručník. Nedařilo se nám zachytávat finální přihrávky na zakončující hráče a hodně hloupé góly jsme inkasovali i z rohových kopů. Z těžkého K.O. nás probral až náš gól Ondřeje Čtvrtníčka po čtvrthodině hry, do šaten jsme přesto odcházeli zklamáni za stavu 1 : 6. Cením si, že zvýšenou aktivitou ve druhé půli jsme odvrátili jak hrozící debakl, tak několika vydařenými akcemi dali o sobě vědět i v útoku a přidali další dva vypracované góly. Zdramatizovat zápas však reálné nebylo a hosté si už přesvědčivou výhru zkušeně pohlídali. Věřím, že nás i tato futsalová lekce posune o kousek dál."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha futsal):
"Před cestou do Uherského Hradiště mi přibyly vrásky, jelikož se nám na posledním předzápasovém tréninku zranil Jean, a přibyl tak k vykartovanému Pimpolhovi na seznam hráčů, které jsme nemohli do zápasu použít. Do zápasu s Bazookou jsme tak šli s 6 hráči ze základu a oběma mladíky Horou a Doležalem. Krátce před odjezdem jsme se domluvili u videa na tom, jak budeme hrát a kluci to dodrželi do posledního puntíku. Od začátku jsme měli režii zápasu na svých sálovkách a soupeře k ničemu nepouštěli. Skórovali jsme po pěkných akcích a první poločas skončil naším vedením 6:1. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, řekněme kromě pětiminutovky, kdy jsme nechali domácí trochu více tvořit a oni si vypracovali několik šancí. Pak jsme ale znovu přidali a nastříleli další góly. 9:3 je pro domácí dobrý výsledek, protože kdyby se proměnily všechny šance, skončil by zápas odhadem tak 16:6. Gratuluji našim klukům k super výkonu a děkuji jim za něj. Nyní se pokusíme udělat maximum pro to, abychom se co nejlépe nachystali na čtvrtek, kdy nás čeká televizní zápas v Chrudimi".

Antonín Hrdina (hráč AC Sparta Praha futsal):

"Předpokládali jsme, že domácí budou hrát jednoduchý, důrazný futsal, na což jsme se připravili a vyplatilo se. Už ve druhé minutě jsme vedli 2:0 a od té doby měli zápas pod kontrolou. Snažili jsme se co nejvíce držet míč, což se nám dařilo. Vyhráli jsme 9:3, ale před soupeřem klobouk dolů. Na to, že je to nováček, tak má Bazooka skvěle poskládaný tým a myslím si, že může uhrát dobré výsledky".